•   +48 500 148 064
  •   info@okno-piast.pl
Logo Okno-Piast
  • Okno-Piast    
  • Drzwi przesuwne HST

Drzwi przesuwne HST

Nowoczesne i eleganckie.

System MOREVIEW

MOREVIEW to system dla wielkogabarytowych drzwi przesuwnych marki Yawal. Cechuje się wąskimi profilami, które są całkowicie ukryte w posadzce, suficie i ścianach.

System ten umożliwia konstruowanie drzwi o maksymalnej wysokości do 4 m, a także najcięższym ciężarze skrzydła przesuwnego do 1200 kg. Warto wspomnieć, że za estetyką i lekkością konstrukcji odpowiada m.in. widoczna szerokość słupka, która jest na zejściu skrzydeł i wynosi tylko 27 mm.

Dzięki innowacyjnej budowie możemy instalować tafle szklane obok siebie. To wszystko oczywiści bez widocznych elementów aluminiowych z zewnątrz. Co ważne słupek statyczny pozwala na stworzenie ciągu przeszkleń stałych, natomiast całoszklany narożnik przyzwala na łączenie ich pod dowolnymi kątami.

Możliwości konstrukcyjne

Słupek statyczny przyzwala na tworzenie ciągu przeszkleń stałych, które w dodatku możecie łączyć pod dowolnymi kątami. Wszystko to, dzięki zastosowaniu owego całoszklanego narożnika. Ponadto niezależne konstrukcje i projekty MV mogą być łączone nawet pod kątem 90°. Omawiany system przewiduje także opcje konstruowania drzwi typu „pocket door”. Te, po otwarciu chowają się w całości, w ścianie budynku. Ma to miejsce w zaprojektowanej do tego „kieszeni”. Dzięki temu maksymalnie powiększamy światło przejścia tuż po otwarciu skrzydeł.

Komfort oraz funkcjonalność

Drzwi Moreview mają możliwość sterowania manualnego albo automatycznego. W dodatku mechanizm, który steruje procesem otwierania, może być ukryty w zależności od potrzeb lub zostać zamontowany na zewnętrznej stronie konstrukcji. Z racji automatyzacji drzwi można nimi sterować z poziomu, chociażby smartfona. Rozwiązanie to posiada także takie udogodnienia jak przykładowo zabudowa bezprogowa czy też specjalny system odwodnienia liniowego. Ten jest zintegrowany z ościeżnicą, która świetnie odprowadza wodę z całej konstrukcji.

Montowanie i serwisowanie

Jeśli chodzi o system, to przewiduje on możliwość szklenia konkretnymi pakietami. Mogą być one jedno lub dwukomorowe od zewnętrz budynku. Takie rozwiązanie znacząco upraszcza montowanie, zwłaszcza kiedy pamiętamy o gabarytach przeszkleń. Co więcej, całkowita budowa układu jezdnego, która została stworzona w ramach Moreview sprawia, że jego serwis polega na wymianie rolek jezdnych. Ma to miejsce bez większej konieczności zdejmowania skrzydeł drzwiowych. 

System DP 180 PRIMEVIEW

System DP 180 marki Yawal został stworzony do wykonywania zarówno drzwi podnoszono-przesuwnych, jak i okien. Wszystko to dla zabudowy zewnętrznej.

Jest to bez wątpienia ogromnie nowoczesna opcja, natomiast jej podstawa składa się oczywiście z profili aluminiowych. Te zaś są zaopatrzone w przekładki termiczne. Warto nadmienić, że budowa tego systemu:

Wpływa na obniżenie wszelkich strat energii cieplnej, zmniejsza koszty, które wytwarzają się podczas produkcji projektów. Oznacza to, że nie dość, że oszczędzamy, to jeszcze ucieka nam bardzo mała ilość ciepła. System DP 180 od Yawal możecie używać w miejscach budownictwa użyteczności publicznej, jak również w obiektach mieszkaniowych.

Wymiary

Wysokość, jak i szerokość danego skrzydła należącego do drzwi może osiągać nawet do 3300 mm. Oczywiście może mieć to miejsce przy ciężarze 440 kg. Wiadome jest, że w ostatnim czasie przeszklenia to największy trend w budownictwie nowoczesnym. Wszystko za sprawą szklanych tafli mocowanych przy pomocy aluminiowych profili. To właśnie dzięki temu całokształtowi niemal każda konstrukcja cechuje się lekkością, która jest pożądana w urządzaniu wnętrz. Taka przezroczysta i transparentna bariera chroni nas przed nasłonecznieniem, zimnem, wiatrem oraz deszczem.

Użytkowanie

Postanowiliśmy, że najlepszym pomysłem będzie umieszczenie zupełnie niewidocznego z zewnątrz mechanizmu, który odpowiada za sterowanie ePower. Znajduje się on w ramie oraz skrzydle. Dzięki takiemu rozwiązaniu można automatycznie sterować systemem poprzez użycie linii papilarnych, smartfona, czy też panelu dotykowego.

Aranżacja przestrzeni

System DP 180 jest również furtką do opcji tworzenia połączenia tak zwanego całoszklanego narożnika znajdującego się pod kątem 90˚. W dodatku daje możliwość łączenia szyb przez korzystania ze szprosów. Drzwi, które powstają na bazie tego systemu, powinny zostać także wyposażone w specjalny ruchomy słupek narożny. Co więcej, zastosowanie okuć, w których znajduje się mikrowentylacja przewiduje się jako opcję, która ułatwia wietrzenie pomieszczeń.

Systemy przesuwne we wnętrzach

Wybierając asortyment mający znaleźć się waszym mieszkaniu, dążycie do tego, by całokształt definiowany był przez wasz gust. Nie jest to nic dziwnego, gdyż mówimy tu o czymś, co należy do was i jest przez was całkowicie zaprojektowane. Gusta jednak bywają różne i często trzeba godzić się na kompromisy z innymi domownikami.

Nie jest to nic nadzwyczajnego, jednak problem komplikuje się, gdy jedna strona marzy o nowoczesności, zaś druga o staroświeckich rozwiązaniach. W takiej sytuacji należy zwyczajnie odnaleźć złoty środek, który będzie uniwersalny lub połączy obie propozycje. Przykładowo, w tym wypadku byłby to wybór stylu vintage przełamany elementami nowoczesnych mebli i sprzętów AGD.

Uniwersalne rozwiązania to jednak nie tak częste zjawisko, jak mogłoby się wydawać. Jednak coraz popularniejsze stają się właśnie takie rozwiązania do wnętrz. Jednym z nich są chociażby drzwi przesuwne, które w krótkim czasie podbiły rynek projektowania wnętrz. Dlaczego właśnie one znalazły się w naszej ofercie?

Budowa drzwi przesuwnych

Z czego składają się drzwi przesuwne? Jest to bardzo trafne pytanie, jednak powinno się je nieco sprecyzować. Pamiętajcie, że drzwi przesuwne tarasowe i drzwi przesuwne pokojowe różnią nieco od siebie, a zwłaszcza od tradycyjnych drzwi. Są jednak kwestie, które znajdują się w obu budowach tych produktów.

Otóż składają się one z torów górnych oraz dolnych, po których przemieszczają się drzwi. Co więcej, posiadają także górne i dolne poziomy. Kolejnym elementem, który w nich odnajdziemy, jest listwa łącząca oraz pion. Ponadto, w budowie znajduje się także prowadnik górny oraz wózek dolny amortyzowany.

Drzwi przesuwne i ich rodzaje

Jeśli chcecie zdecydować się na drzwi przesuwne do swojego mieszkania, to zapewne ich temat nie jest wam całkowicie obcy. Jak bowiem wiadomo, taki asortyment jest podzielony na różne typy i rodzaje. Może być to zależne od materiału, z którego są stworzone, jak i sposobu otwierania. Istotne jest także ich umiejscowienie.

My postanowiliśmy przedstawić każdą z tych możliwości, aby jak najbardziej omówić nurtujący was temat. Dzięki temu z pewnością będziecie mieli jasny ogląd na każdą z przedstawionych propozycji. Wśród rodzajów typowanych przez wzgląd na działanie, wyróżniamy:

Są to dwa, główne rodzaje wyróżniane ze względu na sposób działania. Jeśli chodzi o użyte materiały, to prezentujemy:

Powyżej przedstawiliśmy najczęściej używane materiały używane do produkcji drzwi przesuwnych. Oczywiście, taki asortyment może zostać wykonany niemal ze wszystkiego, jednak my przedstawiamy te prawidłowo wykonane produkty.

Drzwi przesuwne tarasowe — typy

Powyżej przedstawione typy nie są jednymi, jakie wyróżniamy pod kątem przesuwnych drzwi wewnętrznych. Na rynku istnieje bowiem trójka najbardziej popularnych opcji systemów przesuwnych. Różnią się one między sobą zarówno ceną, jak i konstrukcją. Są to oczywiście drzwi przesuwne tarasowe typu:

To właśnie wśród nich możecie odnaleźć te najbardziej trafne rozwiązania do swojego domu lub mieszkania. Świetnie nadadzą się one równie, jako wyjście na taras lub balkon. Pamiętajcie jednak, by przed podjęciem ostatecznego wyboru, w formie zakupu, należy zapoznać się z ich charakterystyką.

Pozostałe wyróżnienia systemów przesuwnych

Poza kwestiami materiałów i sposobów działania trzeba skupić się także na przeznaczeniu omawianych produktów. Warto wiedzieć, że na przykład drzwi przesuwne szklane do łazienki będą doskonałym wyborem. Jednak niekoniecznie zachęcamy po stosować je na przykład do pokoju dziecięcego.

Maluchy mają różne pomysły i mogłoby to być dla nich niebezpieczne. Dlatego też ważny jest odpowiedni wybór drzwi przesuwnych. Zarówno sposób otwierania, jak i materiał, z którego wykonano asortyment, jest niezmiernie istotny. Zachęcamy, więc do świadomego decydowania się na zastosowanie drzwi przesuwnych w swoim mieszkaniu.

Pamiętajcie także o tym, że niektóre z materiałów potrzebują większej uwagi i pielęgnacji, niż mogłoby się wydawać. Jednak nie martwcie się tym na zapas, gdyż z pewnością omówimy. Drzwi przesuwne do pokoju, czy do łazienki warto wybrać z pełną świadomością.

Drzwi przesuwne naścienne

Zacznijmy od pierwszego typu omawianego przez nas asortymentu, który wyróżniliśmy. Z racji faktu, że w tej kategorii istnieją zaledwie dwie opcje, to warto nieco bardziej wgryźć się w temat. Tak też postanowiliśmy zrobić. Drzwi naścienne do pokoju, jak sama nazwa wskazuje, znajdują się na ścianie i są widoczne.

W rezultacie oznacza to, że niezależnie od tego, czy są one otwarte, czy zamknięte, skrzydło drzwi jest zawsze widoczne. Wszystko dlatego, że zsuwają się one oczywiście po powierzchni ściany. Warto mieć na uwadze, że to rozwiązanie jest bardzo uniwersalne, choćby dlatego, że równie świetnie nada się do biura, jak i do domu.

Co więcej, można je przymocować właściwie w każdej chwili, a dzięki łatwemu montażowi nie potrzebujemy do tego pomocy ze strony fachowca. Nie będą nam potrzebne w tym celu żadne specjalistyczne ościeżnice, a wystarczy nam odpowiedni mechanizm przesuwny. Części do drzwi naściennych są ogólnodostępne.

Drzwi przesuwne chowane w ścianie

Skoro mieliśmy okazję wspomnieć o systemie umieszczanym na ścianie, to czas scharakteryzować ten, który jest chowany w ścianie. Jakie są cechy charakterystycznego tego modelu asortymentu? Otóż skrzydła drzwiowa osadza się na odpowiednio dobranych prowadnicach. Mogą przesuwać się wzdłuż lub wewnątrz ściany.

Wielką zaletą tego produktu jest fakt, że cały mechanizm jest ukryty pod maskownicami. Oznacza to, że mamy tu do czynienia z estetyką, jak również niemałą funkcjonalnością. Jednak tutaj jedynym mocno widocznym elementem będzie oczywiście szyna. W tym wypadku również możemy docenić sporą ilość miejsca.

Drzwi przesuwne chowane w ścianie bez wątpienia są stworzone dla tych, którzy cenią sobie wolną przestrzeń. Dzięki ich szerokiemu wyborowi na rynku z łatwością odnajdziecie te, które będą odpowiadać waszym preferencjom, gustom i równocześnie będą cechować się wysoką jakością wykonania.

Drzwi przesuwne szklane

Teraz czas na wszelkie produkty, które są wykonane ze szkła. Jest to idealne, a nawet perfekcyjne dopełnienie stylu loftowego. Loft to przede wszystkim przeszklenia i to właśnie w nim możemy odnaleźć całą masę szklanych i przestrzennych elementów. Wszystko jednak wciąż jest połączone z minimalizmem.

Jeśli posiadamy sporą sypialnię z otwartą garderobą, to możemy użyć takich drzwi do oddzielenia tych dwóch przestrzeni. To samo tyczy się momentu, kiedy mamy w tym pomieszczeniu na przykład wannę. Możemy zapewnić sobie drzwiami odrobinę prywatności, a po skończeniu kąpieli znów postawić na sporą przestrzeń.

Bardzo często takie drzwi szklane są wybierane do nowoczesnych łazienek. Ludzie jednak nie decydują się na szkło przeźroczyste a mleczne lub takie z niewyraźnym widokiem. Dzięki temu nikt nie jest w stanie nas oglądać podczas kąpieli. Pomimo takiego wyglądu szkła całość i tak wygląda bardzo nowocześnie, jak również estetycznie.

Drewniane drzwi przesuwne pokojowe

Czas, aby omówić kolejny punkt na naszej liście, a mianowicie drewniane drzwi przesuwne. Mogą być one dwuskrzydłowe lub jednoskrzydłowe, wszystko zależy od waszych preferencji. Jednak co właściwie je charakteryzuje i gdzie można je dopasować? Czy jest to uniwersalne rozwiązanie?

Świetnie sprawdzą się one w mieszkaniach i domach, które są urządzane w stylu wiejskim. Co więcej, dobrze zaprezentują się w aranżacjach ociekających rustykalnym doborem wystroju. To jednak nie koniec ich dopasowania.

Nie zapominajmy, że drzwi drewniane wewnętrzne mogą również odnaleźć się w nowoczesnych pomieszczeniach. Warto postawić w takim wypadku na prosty model, który zawiera przeszklenia. W ten sposób zdecydujecie się na modną klasykę. Ponadto, dzięki przeszkleniom wpuścicie do pomieszczeń więcej światła.

Drzwi przesuwne metalowe

Drzwi przesuwne do pokoju nie muszą być wyłącznie drewniane lub szklane. To samo jeśli chodzi o drzwi przesuwne do łazienki. Drzwi metalowe doskonale prezentują się w mieszkaniach urządzonych w stylu skandynawskim, gdzie minimalizm jest nieodłączną częścią.

Miejmy na oku fakt ich solidności i trwałości, która bez wątpienia wyróżnia je z szeregu. Nie zapominajmy o sporej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Warto również zwrócić uwagę na fakt ich prostoty i klasycznego wyglądu. Sprawiają one, że możemy śmiało stwierdzić, że wpasują się one w niemal każde wnętrze.

Pamiętajmy o fakcie, że coraz więcej osób zaczyna decydować się na minimalizm w stylu glamour. Wydaje się to zapewne mało możliwe, jednak taki nurt zdaje się być coraz popularniejszy. Metalowe lub aluminiowe drzwi przesuwne metalowe są więc idealnym kandydatem na dopełnienie i takiej nietypowej aranżacji.

Drzwi przesuwne do pokoju ze sklejki

Drzwi przesuwne, wykonane ze sklejki lub płyty wiórowej muszą mieć pewne wypełnienie. Mowa tutaj, chociażby o szkle, lustrach, bambusie, czy też lancomatach. Są one nieoczywistym wyborem, a z pewnością nie tak, jak popularne drzwi przesuwne szklane, drewniane, czy też metalowe.

Nie oznacza to jednak, że są złym wyborem, choć na pewno nieco specyficznym. Sklejkę wyróżniają cztery rodzaje i należą do nich:

Co ciekawe, drzwi ze sklejki bardzo wiernie przypominają drewno. Nie mamy w tej chwili na myśli tylko wyglądu tego surowca, ale i jego właściwości. Otóż materiały drewnopodobne dobrej jakości są porównywalnie trwałe do drewna.

Co więcej, nie zapominajmy o fakcie, że są one znacznie atrakcyjniejsze cenowo od swoich konkurentów z drewna. Jeśli, więc chcecie nieco oszczędzić i wciąż mieć drewniane wykończenie, to postawcie na drzwi przesuwne do pokoju ze sklejki lub płyty wiórowej!

Drzwi przesuwne do pokoju z płyty fornirowanej

Skoro omówiliśmy już drzwi przesuwne szklane, drewniane, metalowe, jak i te ze sklejki, to czas na ostatni podpunkt naszej listy. Mowa tu oczywiście o drzwiach przesuwnych wykonanych z płyty fornirowanej. Jest to drugi z wyborów, który uważamy za nieco nieoczywisty. Mimo wszystko ma on całą masę zalet, które trzeba wspomnieć.

Otóż drzwi przesuwne do pokoju wykonane z płyty fornirowanej są kolejnym drewnopodobnym produktem. Ten jednak wygląda przepięknie w każdym wydaniu i znakomicie podkreśla wszelkie walory estetyczne drewna. W dodatku jest on bez wątpienia ponadczasowym wyborem klientów.

Nie możemy zapomnieć o fakcie, jakim jest ich niemała i z pewnością zaskakująca dla niektórych trwałość. Nas bez wątpienia nie dziwi. Bez wątpienia dopełnisz nimi wiele stylowo zaaranżowanych pomieszczeń bez żadnego problemu. Jednak czy są one lepszą opcją od przedstawionej powyżej sklejki? Sprawdźcie.

Czas na taras! – drzwi przesuwne tarasowe

Kolejnym etapem jest omówienie modeli drzwi przesuwnych tarasowych lub balkonowych. Tak, jak wspomnieliśmy w pierwszych akapitach, taki asortyment wyróżniamy przez rodzaj, materiał użyty w produkcji i sposób działa. Omówiliśmy już dwa ostatnie aspekty, więc czas na ten pierwszy z wymienionych.

Warto wspomnieć, że drzwi przesuwne do łazienki, czy pomieszczeń różnią się od tych, które są stworzone stricte do wejścia na taras lub balkon. Chodzi tu nie tylko o delikatne zmiany w budowie, ale także materiały użyte przy ich produkcji. Najczęściej wśród nich znajduje się bowiem PCV lub aluminium i niekiedy drewno.

Ponadto, drzwi przesuwne na taras są przeszklone, jak okna, dzięki czemu wpuszczają masę światła do pomieszczenia. Dzięki temu optycznie powiększają nawet te mniejsze pod względem metrażu mieszkania. Przejdźmy więc do charakterystyki drzwi przesuwnych tarasowych SmartSlide, PSK i HST i wskażmy, które najlepiej wybrać.

Drzwi przesuwne PSK

 Drzwi przesuwne PSK charakteryzują się systemem uchylno-przesuwnym. Oznacza to, że dzięki okuciom i całej konstrukcji otwierając drzwi, będą one przesuwały się w bok, zamiast otwierać się na oścież, jak zwyczajne systemy drzwiowe balkonowe, czy tarasowe.

Można je przesunąć na długość nawet 1.5 metra. Jak sama nazwa systemu wskazuje, takie drzwi możemy także uchylać, co jest świetną możliwością, gdy chcesz nieco ochłodzić i przewietrzyć pomieszczenie.

Warto mieć na uwadze, że PSK znaleźć można w kilku wariantach otwierania – 2, 3 i 4 kwaterowe. Mimo faktu, że drzwi przesuwne PSK są raczej większe, to łatwość i wygoda w ich obsłudze jest ogromna.

Co ważne, szerokość takiego systemu może mieć wynosić nawet 4 m (kiedy jest to system asymetryczny), natomiast cała jego powierzchnia niekiedy mierzy 8 metrów kwadratowych. W przypadku systemu symetrycznego szerokość opiewa na około 3,2 metra.

Drzwi przesuwne tarasowe PSK – zalety

Warto skupić się na tym, jakimi pozytywnymi cechami charakteryzują się drzwi przesuwne tarasowe PSK. Dzięki temu, dużo łatwiej będzie wybrać tę najlepszą dla was opcję.

Zalet, poza możliwością uchylania, czy zajmowania małej ilości miejsca jest niezaprzeczalnie wiele. Chociażby mowa o fakcie, że w przeciwieństwie do innych modeli, drzwi przesuwne PSK nie sprawiają problemów w sezonie zimowym. To właśnie ten aspekt często przekonuje naszych klientów.

Ponadto, ich wodoszczelność znajduje się na bardzo wysokim poziomie, co zapewnia ludziom komfort w wielu sytuacjach.  W dodatku ich wygląd nie pozostawia wiele do życzenia i świetnie wpasowuje się w rozmaite wnętrza.

SmartSlide — nowoczesna opcja 

Czas na system drzwi przesuwnych nowej generacji, czyli SmartSlide. Ten rodzaj charakteryzuje się ogromną lekkością podczas ich odsuwania, jak i otwierania, przez co nie ma potrzeby używania zbyt dużej siły. Zdecydowanie w przyszłości mają szansę osiągnąć taką sławę, jak pozostałe systemy.

Są innowacją, która jest ceniona przez klientów traktujących drzwi przesuwne, jako inwestycję, a nie przedmiot, który trzeba wymieniać, co kilka lat. System SmartSlide to połączenie cech drzwi podnosząco-przesuwnych z odstawno-przesuwnymi i uchylno-przesuwnymi.

Można również śmiało potwierdzić, że korzystając z tego systemu, nie musisz używać siły, a jedynie zdać się na jego intuicyjne i komfortowe działanie.

Drzwi przesuwne SmartSlide — pozytywy

Zlaety tego asortymentu zdecydowanie można wymieniać godzinami. Są bardzo łatwe w montażu, więc nie sprawią większych problemów podczas tej czynności. Cechują się ogromną szczelnością, więc nie musisz obawiać się uciekającego, ciepłego powietrza.

Przekłada się to oczywiście na oszczędność, bo nie musisz bardziej niż zwykle ogrzewać domu. Możliwość wpuszczania sporej ilości światła do pomieszczenia, w którym się znajduje to kolejny pozytywny aspekt.

Decydując się na SmartSlide, nie przepłacisz, bowiem znajdują się one w atrakcyjnych cenach, pomimo tak wielu zalet. Ich wysoka jakość naprawdę potrafi pozytywnie zaskoczyć, więc decydując się na tę opcję, wybierasz przyszłościowe rozwiązanie.

Drzwi przesuwne HST

Ostatnimi z drzwi przesuwnych, które warto omówić w naszym zestawieniu są te nowoczesne z systemem HST. Cechują się one ogromnymi możliwościami konstrukcyjnymi, które pozwalają na wysokie przeszklenie.

Co ciekawe, zajmują one bardzo małą przestrzeń, gdyż ich skrzydła znajdują się na dwóch różnych prowadnicach. W rezultacie przy ich otwieraniu jedno skrzydło chowa się za drugie, nie zajmując przy tym dużo miejsca.

Po raz kolejny używa się minimalnej siły, aby omawiane drzwi przesuwne otworzyć. Jeśli chodzi o wymiary tego rodzaju systemu, to powierzchnia całości może wynosić nawet 14 metrów kwadratowych. Jeśli chodzi o szerokość, to skrzydło może wynosić do 3 metrów.

Drzwi przesuwne HST – pozytywne cechy

 Przejdźmy do zalet, które posiada omawiany system. Niski próg jest praktycznie niewyczuwalny, więc świetnie sprawdzi się osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim. Ponadto, HST posiada ogromnie estetyczny wygląd i zupełnie nie obciąża ramy okna, co niweluje wiele zagrożeń.

Łatwość użytkowania jest kolejną szeroko chwaloną zaletą. Na dodatek system sprawia, że do pomieszczenia, w którym jest zamontowany, wpada, jak największa ilość światła. Są one także największe ze swojej konkurencji, co przekłada się na ich cenę.

Dodatkowo można je także zamontować z elektrycznym sterowaniem, co jest bardzo powszechną, ale też popularną i modną opcją. Dzięki temu będziecie w stanie otwierać skrzydła za pomocą pilota bez żadnego wysiłku.

Jakie są najlepsze drzwi przesuwne – naścienne czy chowane w ścianie?

Skoro jasno przedstawiliśmy i opisaliśmy każdy z rodzajów drzwi przesuwnych, warto wyłonić największych faworytów z każdej kategorii. Oczywiście nie chcemy iść na łatwiznę, więc postanowiliśmy przedstawić także uzasadnienie każdej z podjętych decyzji. Zacznijmy od sposobu działania drzwi przesuwnych.

Jeśli chodzi o wybór, między asortymentem naściennym a tym chowanym w ścianie to bez wątpienia wybieramy drugą opcję. Są to idealne drzwi przesuwne do pokoju, łazienki, czy też jadalni. Wszystko przez wgląd na ich estetyczność, która jest spowodowana ukryciem wszystkich mechanizmów w miejscu przy ścianie.

Wybierając drzwi naścienne, rezygnujemy z czystego wykończenia, które jest pożądane w aktualnych trendach wnętrzarskich. Jeżeli więc macie dylemat, którą z tych opcji wybrać, to bez cienia wątpliwości radzimy postawić na drzwi przesuwne chowane w ścianie.

Najlepszy wybór – drzwi przesuwne z jakiego materiału?

Podsumowując temat materiałów użytych do produkcji drzwi przesuwnych, niezaprzeczalnie znaleźliśmy bezkonkurencyjnego faworyta. Co ciekawe, świetnie sprawdzi się zarówno do zwyczajnych drzwi przesuwnych, jak i do szklanej kabiny prysznicowej. Zapewne domyślacie się o kim mowa…

Według nas jednymi z najlepiej wyglądających i funkcjonalnych drzwi są te stworzone ze szkła. Sprawdzają się w niemal każdej aranżacji, choć obłędnie prezentują się właśnie w nowoczesności. Można je postawić zarówno w łazience, jak i w salonie, a wciąż będą pasować tak samo dobrze. Oczywiście nie możemy zapomnieć o innych opcjach.

Drzwi drewniane nadają niemałej przytulności do każdego pomieszczenia, choć sprawia to, że nie są aż tak uniwersalne. Jeśli chodzi o drzwi przesuwne metalowe, to są one doskonałą opcją do aranżacji minimalistycznych. Uważamy jednak, że to szklane wyroby najbardziej odpowiadają na dzisiejsze trendy w urządzaniu wnętrz.

Drzwi tarasowe SmartSlide, HST, a może PSK?

Ostatnie podsumowanie, które dla niektórych mogą być najbardziej wyczekiwane, to oczywiście drzwi przesuwne tarasowe. Bez wątpienia możemy jasno stwierdzić, że według nas najlepszym rozwiązaniem są drzwi przesuwne tarasowe SmartSlide. Najlepszym uzasadnieniem tej decyzji jest cała masa zalet.

Mamy tu na myśli, chociażby niebywałą szczelność, dzięki której płacimy w zimie niższe rachunki. Wszystko za sprawą braku uciekającego ciepła. W dodatku system drzwi przesuwnych SmartSlide zapewnia dopływ ogromnej ilości światła do pomieszczenia. Jedynym znaczącym minusem jest dosyć wysoki próg.

Uważamy jednak, że lepiej postawić na ten typ w atrakcyjnej cenie, niż stawianie na podwójnie droższe HST, które różni głównie właśnie wysokość progu. Jeśli jesteście osobami poruszającymi się na wózku inwalidzkim, to wybór HST będzie nieuchronny. W innym razie radzimy postawienie na drzwi przesuwne tarasowe SmartSlide.