•   +48 500 148 064
  •   info@okno-piast.pl
Logo Okno-Piast
  • Okno-Piast    
  • Bramy garażowe

Bramy garażowe

Trwałe i bezpieczne.

 

Jak wybrać bramę garażową?

Brama garażowa to jeden z elementów odpowiadających za nasze bezpieczeństwo. Jak wybrać najlepszą opcję i czym się kierować w trakcie dokonywania decyzji? Poznajcie nasz asortyment oraz jego rodzaje, dzięki którym z pewnością znajdziecie coś dla siebie.

 

Bramy garażowe — po co?

Samochód jest bardzo istotną częścią naszego życia. To dzięki niemu jesteśmy w stanie szybko znaleźć się w zamierzonym miejscu. Powinno się o niego dbać, aby służył, jak najdłużej. Jednak, pomimo nawet największej dbałości niesie on za sobą pewne koszty, (ubezpieczenia, przeglądy, naprawy). Te zaś mogą nagle się pomnożyć, z powodu braku realistycznego myślenia.

Co to właściwie oznacza? Warto zauważyć, że w dzisiejszych czasach parkowanie samochodu przed domem może skończyć się kradzieżą lub włamaniem. A w najlepszym wypadku — uszkodzeniem auta przez nie mających nic do roboty, wandali. Dodatkowo ważne jest, by liczyć się z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Deszcz, śnieg, słońce, skrajne temperatury, przez lata skutecznie niszczą samochód i obniżają jego wartość. W takiej sytuacji nie ma sensu ryzykować stratą pojazdu i włożonych w niego pieniędzy. Trzeba postawić na komfort i brak zmartwień. Garaż, a co najważniejsze, solidna brama garażowa, to gwarancja bezpieczeństwa i spokoju.

 

Rodzaj bram garażowych

Spośród oferowanych przez nas rodzajów bram garażowych, wyróżniamy trzy:

Bramy uchylne są popularnym rodzajem bramy garażowej. Ich dolna część uchyla się na zewnątrz, a to oznacza, że będzie potrzebne miejsce przed garażem. Sprawdzą się one doskonale w przypadku średnich i dużych aut.

Bramy segmentowe będą dobrym rozwiązaniem, jeśli Twój garaż wychodzi bezpośrednio na ulicę. Dlaczego? Otóż w trakcie otwierania, taki produkt, nie zajmuje miejsca przed garażem. Z tego powodu bramy segmentowe często są wybierane przez właścicieli małych samochodów.

Ostatnim rodzajem są oczywiście bramy roletowe, które — jak nazwa wskazuje — przypominają nieco rolety okienne. Są sprzedawane razem z napędem elektrycznym. Ich obsługa jest na tyle prosta, że poradzi sobie z nią nawet dziecko.

 

Plusy bram uchylnych

Jakie pozytywne aspekty charakteryzują bramy uchylne? Są to przede wszystkim:

 

Zalety bram segmentowych

Wiadomym faktem jest, że każdy produkt ma swoje wady i zalety, które go charakteryzują. W tym nagłówku skupimy się na pozytywach tegoż tematu.

Pozytywne cechy bram roletowych

Ostatnia pozycja na naszej liście, również posiada całą masę ciekawych zalet, które bez wątpienia zachęcą was do zapoznania się tymi produktami. Wśród plusów bram rolowanych, znajdziemy m.in.:

 

Bramy do garażu — jaką wybrać?

Tak, jak przestawiliśmy w powyższych akapitach, łatwo się domyślić, że najlepsza opcja dla was, jest zależna od waszych potrzeb. Dlatego też bramy uchylne będą doskonałą opcją dla małych i średnich samochodów.

Natomiast te bramy garażowe segmentowe, będą idealnym wyjściem, jeśli wasz garaż wychodzi bezpośrednio na ulicę. Nie zapominajmy o bramach roletowych, które są zaopatrzone w napęd elektryczny. Ich łatwość w obsłudze sprawia, że poradzi sobie z nimi nawet najmłodszy.

Każda opcja pozwala zachować izolacyjność cieplną pomieszczenia, dzięki czemu oszczędzacie na ogrzewaniu, gdyż nie doświadczacie straty ciepła. Postawcie na komfort użytkowania, dzięki zdecydowaniu się odpowiednią bramę z szerokiego wyboru, jaki oferujemy.

Bramy – rodzaje

Bramy uchylne

Jest to dosyć popularny rodzaj bramy garażowej. Jej dolna część uchyla się na zewnątrz, a to oznacza, że będzie potrzebne miejsce przed garażem. Bramy uchylne sprawdzą się doskonale w przypadku średnich i dużych aut.

Bramy segmentowe

Bramy segmentowe będą dobrym rozwiązaniem, jeśli Twój garaż wychodzi bezpośrednio na ulicę. Dlaczego? Otóż w trakcie otwierania, taka brama garażowa, nie zajmuje miejsca przed garażem. Z tego powodu bramy segmentowe często są wybierane przez właścicieli małych samochodów.

Bramy roletowe

Bramy roletowe — jak nazwa wskazuje — przypominają trochę żaluzje okienne. Są sprzedawane razem z napędem elektrycznym. Ich obsługa jest na tyle prosta, że poradzi sobie z nią nawet dziecko.