•   +48 500 148 064
  •   info@okno-piast.pl
Logo Okno-Piast
  • Okno-Piast    
  • Szprosy

Szprosy

Eleganckie listwy okienne.

Szprosy okienne to rozwiązanie aranżacyjne, które wzbudza wiele skrajnych emocji. Ich popularność wciąż jednak rośnie, gdyż nadają niemałej świeżości, ale i przyciągają uwagę gości. Warto jednak zastanowić się, na jaki rodzaj postawić i czym się kierować.

Szprosy okienne — ciekawe rozwiązanie aranżacyjne

Moda wnętrzarska wciąż się zmienia, dlatego ci, którzy kochają aranżację na czasie, co kilka lat zmieniają cały wystrój. Oczywiście, nie wszystkie rozwiązania wychodzą z mody. Style takie jak glamour, wiejski, vintage, nowoczesny, czy staroświecki, na zawsze są wpisane w ponadczasowe rozwiązania.

Niektóre kwestie są niezmienne również ze względu na powinność zbyt dużego trudu do ich zmiany. Stolarka okienna, jak i drzwi wejściowe to niekoniecznie przyjemne do wymiany elementy domu. Warto jednak, byście pamiętali, że i takie szczegóły w mieszkaniu można zmienić.

Oczywiście w momencie, gdy okna lub drzwi są niesprawne, to należy je niezaprzeczalnie wymienić. Jeśli jednak chodzi wyłącznie o zmianę aranżacji, to nie trzeba zmieniać od razu całej stolarki. Wystarczy postawić na ciekawy dodatek, mianowicie szprosy okienne.

Rodzaje szprosów do okien

Jak wiadomo, większość produktów dzieli się na rodzaje, gdyż niektóre ich elementy różnią się od siebie. Tak, jak wspomnieliśmy powyżej, szprosy różnią się od szczeblin umiejscowieniem. Spośród naszej kategorii wyróżniamy ich cztery główne typy:

Pierwsze wymienione rozwiązanie, mianowicie szprosy międzyszybowe to opcja do nowoczesnych aranżacji i najczęściej wykonuje się ją z aluminium. Co więcej, jest umieszczana pomiędzy pakietem szybowym i jest to najdroższe rozwiązanie ze wszystkich typów szprosów. Dlaczego?

Poza ich trwałością owe modele są bardzo łatwe w utrzymywaniu czystości. Z racji tego, że nie ma ich na zewnątrz, a znajdują się pomiędzy szybami, to kurz nie ma jak na nich osiadać.

Kolejny typ produktu, który należy omówić to szprosy konstrukcyjne. Co ważne, najczęściej umieszcza się je, w oknach drewnianych. Są najstarszą z możliwości i dzielą szybę na mniejsze elementy. Wzmacniają całą konstrukcję i gwarantują solidność.

Co odróżnia je od szczeblin?

Szprosy to elementy dekoracyjne mające oddzielać mniejsze szyby na oknie od siebie. Warto jednak wspomnieć, że są raczej dodatkiem do istniejącego już okna. Natomiast konkurencyjne dla nich szczebliny są wbudowane w okno.

Mimo tych oczywistych kwestii niektóre firmy wciąż mylą te dwa pojęcia, będąc w błędzie i wprowadzając w niego klientów. Aktualnie jednak szprosy są mocno związane z ciekawymi rozwiązaniami aranżacyjnymi.

Mimo popularności, jaką wciąż zyskują, pojawiają się spory. Na jaki temat? Wiele osób, boi się takiego rozwiązania, gdyż uważa je za kicz. Strona przeciwna uważa zaś, że jest to doskonałe odświeżenie i urozmaicenie dotychczasowego wystroju w domu. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie wyróżniamy typy oraz czy warto na nie postawić, zapoznaj się tym tekstem.

Szprosy naklejane i otwierane

Następną pozycją, która znajduje się na naszej liście, są szprosy otwierane, lub inaczej mówiąc zawieszane. Znajdują się one w postaci ramek, bądź listew drewnianych, które tworzy się ze spienionego PCV. Ich charakterystyczną cechą jest fakt, że nie są przymocowywane do okna na stałe.

Jest to więc świetna opcja dla tych nieco wybrednych osób, którym szybko dana aranżacja się nudzi. Dzięki modelom otwieranym dużo łatwiej byłoby diametralnie zmienić całokształt mieszkania. Ostatnią z naszych propozycji są szprosy naklejane, które odpowiadają za imitację podzielenia się szyb.

Umieszcza się je zarówno wewnątrz pakietu, jak i na zewnętrznych stronach szyby. Są to elementy mocno dekoracyjne i uważa się je za nietrwałe. Otóż są podatne na zniekształcenia i brak im odporności na działanie warunków atmosferycznych.

Najlepsza decyzja na odświeżenie wnętrz

Wiadomo, że zmiana aranżacji musi być mocno przemyślana, zwłaszcza jeśli chcesz postawić na szprosy wewnątrzszybowe. Jeśli chodzi o szprosy umieszczane wewnątrz pakietu szybowego, to świetnie odnajdą się w nowoczesnych i innowacyjnych miejscach.

W dodatku są one podatne na zmienianie kształtów, więc można z nich stworzyć niesamowite konstrukcje, co sprawia, że możecie zamówić u nas urzeczywistnione, wymarzone i szalone wizje. Jeśli chodzi o montaż, to zalecamy dobór specjalisty, który nie zniweluje izolacji cieplnej.

Warto również mieć na uwadze dokładne mycie okien, które zawierają szprosy, gdyż dzięki odpowiedniej pielęgnacji, posłużą one przez długie lata. Zapraszamy do wyboru szprosów spośród naszego asortymentu. Gwarantujemy wysoką jakość i solidność.